Park Technologiczny SA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona główna Park Technologiczny S.A. w Koszalinie - laureatem prestiżowego rankingu „Skrzydeł Biznesu”

Park Technologiczny S.A. w Koszalinie - laureatem prestiżowego rankingu „Skrzydeł Biznesu”

Informacja prasowa

Miło nam poinformować, że Park Technologiczny S.A. został laureatem Skrzydeł Biznesu - piątej edycji rankingu firm sektora MSP, nad którym patronat honorowy objęło m.in. Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Finansów. Organizatorem rankingu jest Dziennik Gazeta Prawna. Koszalińska spółka, zdaniem organizatorów konkursu, jest jedną z kilku najlepszych firm działających na terenie woj. zachodniopomorskiego.

 

„Skrzydła Biznesu” powstały, by nagrodzić przedsiębiorców, którzy w czasach spowolnienia gospodarczego skutecznie bronią pozycji rynkowej i poszukują nowych rozwiązań umożliwiających rozwój.

Zdaniem kapituły konkursu Park Technologiczny S.A. w Koszalinie zwraca uwagę dobrymi wynikami finansowymi, wysoką dynamiką wzrostu sprzedaży, wyróżnia się wiarygodnością w relacjach z klientami i partnerami.  Analizowane kryteria rankingu dotyczą roku obrotowego  2012-2013. Od jesieni 2011 roku prezesem Parku Technologicznego S.A. jest Krzysztof Sławiński.

- Cieszę się, że udało mi się stworzyć w Koszalinie miejsce, które wspiera przedsiębiorców nie tylko bazą lokalową, najwyższej jakości infrastrukturą informatyczną, ale także takie, które zasłużyło w  opinii przedstawicieli lokalnego biznesu na miano partnera wspierającego ich w rozwoju – mówi Krzysztof Sławiński, prezes Parku Technologicznego S.A. w Koszalinie. – Jednym z ostatnich przykładów wsparcia w realizacji działań lokalnego biznesu była współpraca Parku Technologicznego S.A. z pomysłodawcami powstania pierwszej koszalińskiej siedziby Co-workingu. Ta znalazła w tym roku swoje miejsce w budynku „F” Politechniki Koszalińskiej przy ul. Racławickiej.

Rok 2013 r. Park Technologiczny SA zamknął największą dynamiką przychodów w swojej historii. - W przepływach finansowych na koniec 2013 odnotowaliśmy wzrost na kontach spółki o ponad 100 tysięcy złotych w stosunku do poprzedniego roku – informuje Krzysztof Sławiński. Kiedy otrzymał propozycję kierowania Parkiem Technologicznym S.A. miał ratować go przed upadłością. Mało kto zakładał, że firma w tak szybkim czasie stanie na nogi i zacznie wypracowywać zyski, a przy tym wypracuje silną i rozpoznawalną markę wiarygodnego partnera wpierającego lokalny biznes.

Park Technologiczny S.A. na powierzchni ok. 2000 tys. metrów powierzchni biurowej zlokalizowanej w budynkach przy ul. Partyzantów i Racławickiej, tworzy warunki rozwoju biznesu dla ok. 35 firm. Daje miejsce pracy ponad 200 osobom. Wciąż się rozwija.

- Jednym ze współtwórców Parku Technologicznego jest kanclerz Politechniki Koszalińskiej, Artur Wezgraj. Od początku wspiera rozwój spółki, przekonuje przedstawicieli lokalnego biznesu do tego, że jest ona znakomitym miejscem do rozpoczęcia i rozwoju działalności gospodarczej w Koszalinie. Aktywnie też uczestniczy w poszukiwaniu firm zewnętrznych, gotowych do tworzenia swoich przedstawicielstw w Koszalinie. Część  z nich trafia właśnie do Parku, czego przykładem są m.in. firmy REC i Skanska.

Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu „Skrzydła Biznesu” i wręczenie wyróżnień dla województw:
wielkopolskiego i zachodniopomorskiego odbędzie się 13 listopada w Poznaniu (Hotel Andersia, Plac Andersa 3). W imieniu Parku Technologicznego S.A. w Koszalinie  wyróżnienie odbierze Krzysztof Sławiński, prezes spółki.

Źródło: PARK TECHNOLOGICZNY S.A.

Zgoda na wykorzystanie materiałów do publikacji prasowych* Strona internetowa Skrzydeł Biznesu:
http://www.gazetaprawna.pl/konferencje/skrzydla_biznesu
 

Akcjonariusze PT: Politechnika Koszalińska, Gmina Miasto Koszalin